FAYDALARI

Saçlarınıza Hayat Veren Natrumin Saç Enerjisi

Saç tellerini besleyerek enerji verir.
Antioksidan özelliği ile hava kirliliği ve çevresel faktörlerin neden olduğu serbest radikalleri engeller.
Hava kirliliği nedeniyle saç derisine yapışmış olan ağır metalleri ve yabancı maddeleri uzaklaştırır.
Taşıyıcı özelliği ile saç hücrelerini besler .Saç köklerinde uzun süre aktif kalarak saç derisine gerekli olan vitamin ve mineral desteğini sağlar.
Doğal içeriğindeki Fulvik extract ile Saç Enerjisi uygulanmış saçın; bitkisel özlerdeki besinlerden maksimum seviyede faydalanmasına yardımcı olur.

Natrumin Şampuan Saç Dökülmesi Problemini Nasıl Çözer ?

Natrumin şampuan içerdiği kakao ve çikolata polifenolleri ve K-Fulvate ekstraktı maddesinin içeriğinde bulunan minerallerinden çinko minerali sayesinde testesteron hormonunu DHT( dihidro testesteron) ‘a çeviren 5-alfa-redüktaz enzimini inhibe ederek saç dökülmesi probleminin önüne geçer.

Ayrıca içerisinde bulunan 19 çeşit bitkisel yağ sayesinde saç derisinin beslenmesine , nemlenmesine ve saç derisi problemlerinin çözümüne yardımcıdır. Ayrıca yağ asitlerinden alfa linolenik asit ve linoleik asitte polifenoller ve çinko mineralinin sahip olduğu 5-alfa –redüktaz enzimini inhibe etme özelliğine sahiptirler.

Alopesi areata denilen halk arasında saç kıran hastalığı olarak bilinen rahatsızlık saç diplerinde bağışıklık sistemi hücrelerinin bir nedenden dolayı kendi hücrelerine savaş açıp bunun sonucundada kıl kökleri etrafında bulunan lenfosit hücrelerinin sitokin kimyasal ajanını salgılamasıyla saç derisinde belli bir bölgede saç dökülmesine sebep olur. Polifenollerin sitokin hormonunu regüle etme özellikleri sayesinde bu rahatsızlığın önüne geçilir.Sonuçlar metabolizmaya göre ve kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir

Bununla birlikte K-Fulvate ekstraktı maddesinin saç derisinde görülebilen sedef, egzama, seboreik dermatit, pruritus, aknetik keratoz gibi rahatsızlıkları giderdikleri araştırmalarca kanıtlanmıştır.

K-Fulvate ekstraktı çok güçlü şelatlama etkisine sahiptir. Şelatlama kabiliyetleriyle tektirler. Bu sayede sağlıklı cildi destekleyen minerallerin hücre veya organizma tarafından kolayca absorbe olmasını sağlarlar. Toksik ağır metalleri cilt yüzeyinden uzaklaştırırlar.

Bilinen en güçlü doğal elektrolitler olan K-Fulvate ekstraktı dakikalar içinde toksinleri nötralize eder ve zarar görmüş hücrelerde elektrik dengesini yeniden yaplandırır.*

Hücre permeabilitelerinde artışa sebep olarak hücrelerin ve dokuların madde alışverişini hızlandırır.

Natrumin Saç Enerjisinden Kastedilmek İstenilen Nedir?

K-Fulvate ekstraktı sahip olduğu elektrolit dengesini sağlama, şelatlama etkisiyle cildi destekleyen minerallerin hücre ve organizma tarafından kolayca absorblanmasını sağlama, antioksidan etkisiyle serbest radikalleri yakalama, toksinleri uzaklaştırma, antibakteriyel, antiviral, antimikrobiyal etkileriyle cildi arındırma etkileriyle saça enerji ve canlılık vermesinden dolayı kullanılan bir ifadedir.

Natrumin Şampuanın Saç Üzerine Etkileri Nelerdir?

Natrumin şampuanın saç diplerinde gösterdiği antimikrobiyal, antibakteriyel etkileriyle ve içeriğinde bulunan esansiyel yağların ferahlatıcı etkileri sayesinde saçlarınız daha canlı, daha havalı, daha parlak bir görünüme kavuşur. Polifenollerin sebum kontrolünü sağlaması sebebiyle saçlarınızın yağ dengesini sağlar. Böylece saçlarınızın çabuk yağlanmasına izin vermez. Ferah kokusu güne rahatlamış olarak başlamanızı sağlar.

Bu ürünü sepete eklediniz: