Kadınlarda Saç Neden Dökülür?

Kadınlarda Saç Neden Dökülür?

Kadınlarda saç dökülmesi nedir ?
Saç dökülmesinin ne olduğunu yakından incelemeye ne dersin?
Uzun veya kısa dönemde olması fark etmeksizin,kadınların da erkekler gibi saçları dökülür.Saçın tamamı incelmeye başlayabilir ya da saç ayrımın günden güne genişleyebilir. Hatta dökülmeden dolayı saçının tepe noktası açılmaya, seyrelmeye başlayabilir.
Kadınlarda saç dökülmesi nedir?
Erkeklik hormonu olan testosteronun bir türevi olan DHT hormonu,saçlarının asıl düşmanlarından biridir.Bazı koşullar altında DHT saç tellerini öldürür ve böylece saç dökülmesi sorunu ortaya çıkar. Kadınlarda görülen saç dökülmesinin erkek tipi saç dökülmesinden farkı ise saç ayrımının dökülmeden dolayı genişlemesi ve başın üst kısmındaki saçların giderek azalarak açılmasıdır.Yani kadınlarda, erkekler gibi saç çizgisinin açılması yerine bu kısımlarda dökülme yaşanır.
Kadınlarda saç dökülmesinin olası nedenleri:
1.Menopoz
50 yaşına yaklaşan kadınların yüzde ellisi,genelde saç dökülmesi sorununu yaşayabilir.Hatta bu durum menopoz dönemine girdikten sonra da daha yoğun bir hal alabilir. Hormonlar saç büyümesine destek olduğu için, östrojen hormonu azalmaya başlayınca saçlar da değişmeye başlıyor. Böylece saç dökülmesi sorunu ortaya çıkıyor.
2.Çeşitli hastalıklar
Tiroit, diyabet, anemi gibi hastalıklar da ani saç dökülmelerine neden olabilir. Bunların dışında polikistik over sendromu ve kanser hastalığının medikal tedavi yöntemleri de dökülmelere neden olur.
3.Stress, travma
Stresli bir dönemden ya da travmatik bir olay yaşadıktan sonra da saç dökülmeleri artabilir.
4.Hamilelik
Hamilelik sonrasında saç dökülmesi sorunu ortaya çıkabilir. Doğum sonrasında hormonlar normal düzeye ulaşmaya çalışırken bu durum yaşanabilir. Ancak aşırı bir dökülme yaşıyorsan önlem almaya başlaman gerekir.
5.Beslenme düzeni
Beslenme düzeninden dolayı ortaya çıkan ani kilo kaybı da saçlarını kaybetmene sebep olabilir
6.Saça sert muamele göstermek
Gergin topuz, gergin atkuyruğu gibi saç derini geren saç modelleri, sıkı örgülü saçlar saç tellerini oldukça yorar.

Natrumin Tek Şampuanları Kullanabilirsiniz.

Saç ve Saç Derisi Sorunlarınız içi Doğal polifenoller,vitamin ve minerallerden olusan; Natrumin ürünleri Dermatolojik testlerden geçirilmiştir.
0212 590 2 590.
Whatsapp 0532 387 83 29. #seboroikdermatit #şampuan #natrumin #saç #saçlar #tavsiye #saçdökülmesi #saçbakımı #saçkıran #saçtasedef #saçderisindesivilce #saçtaegzama #kozmetik #kozmetiksatisi #kozmetiksatis #kuaför #kuaförler #Turkiye #istanbul #izmir #Ankara #Adana #Bursa #Gaziantep #Konya #Antalya #Mersin #Eskişehir #Samsun

Bu gönderiyi paylaş