Kimyasal Şampuanların Gerçek Yüzü

Kimyasal Şampuanların Gerçek Yüzü


Kimyasal Şampuanların Gerçek Yüzü

Dermatologlar saçın esas maddesinin, keratin denen protein olduğunu ve saçın sadece kökünden beslenebileceğini hatırlatıyor. İzmit Sağlık Merkezi Dermatoloji Bölümü’nden Dr. Arda Narman, ”Sağlıklı saçlara sahip olmak için sağlıklı ve dengeli beslenin. Besin maddeleri saçınıza köklerinden ulaşacaktır.” diyor. Besin ve vitaminlerin eksikliğinin yanı sıra vücuda giren demirin de azalması, saçın daha yoğun dökülmesine neden olur.

Saçlarımıza Zarar Veren Bazı Durumlar:

Kimyasal Ürün Kullanımı:
Saç boyası, renk açıcılar, jöle, köpük ve doğal olmayan şampuanların içeriğinde kimyasal maddeler bulunur. Çok sık ve uzun süreli kullanımlarda, saçların zayıflamasına ve kırılmasına neden olur.

Güneş ve Deniz Etkisi:

Güneş, klor ve denizden sadece cildiniz değil saçınız da zarar görüyor. Dolayısıyla saçınızı da koruma altına almanız gerekiyor.

Saçı Aşırı Yıkama:
Sık şampuanlama saçların yıpranmasına neden olur.2 günde 1 saçlarınızı yıkamanız, saç sağlığınız açısından uygundur. Islak saçlar yumuşak havlularla ve düşük ayarlı kurutma makineleriyle kurutulmalıdır.

Yanlış Şampuan Seçimi:

Marketlerde  yüzlerce marka şampuan var. Tüm bu farklı şampuanların içindekiler bölümünde ilk yazan madde o üründe en çok kullanılan maddedir. Bu hep aqua yani su’dur. Marketlerde satılan kimyasal şampuanların içeriğinde %90 oranında su bulunur.

Doğru Şampuan Seçimi:

Şampuan seçimine geçmeden önce doğal olmayan şampuanların içeriğinde bulunan kimyasal maddeleri tanıyalım ve zararlarını inceleyelim.

Şampuanlardaki Zararlı Maddeler:

Şampuanlara bazı etkileri artırmak ve tüketicinin daha çok beğenmesi için bazı zararlı maddeler eklenmektedir.Bunların bir kısmı da benzeri kimyasallardan daha ucuz olduğu için tercih edilmektedir.Sıradan şampuanlarda yaygın olarak kullanılan bu tür zararlı kimyasallar medikal şampuanlarda kullanılmamaktadır.

Şampuanlardaki kimyasal maddeler ve zararları;

SLS ( Sodium Lauret Sulfate);

Kanser yapıcı etkileri olduğuna dair bilim adamları uyarıyor!

SLES ( Sodium Lauryl Ether Sulfate);

SLS gibi kanser yapıcı etkileri olabileceği yönünde düşünceler vardır.

Paraben;

Kozmetik sektöründe kullanılan koruyucu bir, kimyasal maddedir.Şampuanın son tüketiciye kadar bozulmadan ulaşmasını sağlar. Birçok alerjik reaksiyona ve cilt rahatsızlığına neden olur.

Boya;

Görsel alımlılığı artırmak için kullanılır ciddi zararları olmasa da hassas ciltlerde alerji benzeri şikayetler görülebilir.

Koku(parfüm);

Kullanıcının hoşuna gitmesi için çeşitli parfümler kullanılır. Kimyasal yapısı sebebiyle hassas ciltlerde kaşıntı ve alerji yapabilir.

Tüm bu bilgiler ışığında saçlarımızı temizlemek amacıyla kullanmakta olduğumuz şampuanların deterjan ürünlerinden farksız olmadığını ve her kullanımda ne gibi zararlarla karşı karşıya kaldığımızı unutmamanızı rica ediyorum. Şampuan seçerken bunlara dikkat edilmesi daha doğru bir davranış olur.

Doğal Şampuan Seçimi:
Saç dökülmesi çok uzun yıllardır bir çok kişinin yaşadığı en büyük problemlerden biridir.Artık saçların ve saç derisinin dostu olan Natrumin ile saçların dökülmesine etkili bir çözüm bulundu.Dünyanın ilk susuz şampuanı Natrumin diğer şampuanlara göre %95 etken madde(%47 Polifenol- %48 Bitkisel yağ) içeriği ile saç derinizi ve saçlarınızı sağlığına kavuşturuyor.Diğer şampuanlarda yıllarca kullanımdan sonra elde edebileceğiniz vitamin,mineral ve organik maddeleri Natrumin ile ilk kullanımda elde edersiniz.İşte bu yüzden “Natrumin Saç Bakım Ürünleri” ilk kullanımda etkilidir.Saç derisine 1 dk. içinde nüfuz ederek her türlü saç ve cilt sorununa hücre tamiri sayesinde çözüm getirmektedir.

Natrumin şampuanın içeriğinde bulunan esansiyel yağların ferahlatıcı etkileri sayesinde saçlarınız daha canlı,daha havalı ve daha parlak bir görünüme kavuşur. Polifenollerin sebum kontrolünü sağlaması sebebiyle saçlarınızın yağ dengesini sağlar.Böylece saçlarınızın çabuk yağlanmasına izin vermez. Ferah kokusu güne rahatlamış olarak başlamanızı sağlar.

Saçlarınızı kaybetmek istemiyorsanız bizce bir denemenizde fayda var!

Natrumin Şampuan

Ürün Sayfası: https://www.natrumin.com.tr/magaza/

Natrumin 3’lü Set: https://www.natrumin.com.tr/urun/natrumin-3lu-set/

Sıkça Sorulan Sorular:

1-Neden rengi koyu?

İçeriğinde kakao-çikolata polifenolleri vardır.Doğal rengi korunmuştur.Boya içermez.

2-Koyu renk kalıcımıdır?

Hayır durulama ile giderilir.

3-Normal şampuanlar gibi köpürmüyor?

Doğal içeriği ve yoğun bitkisel yağ konsantrasyonu nedeniyle normal kimyasal şampuanlar gibi köpürmez.Köpük psikolojiktir.Asıl olan saçlı deri etkinliğidir.

4-Su katkısız olmasının ne avantajı var?

İçeriğinde yüksek miktarda etken madde içermesinden dolayı ilk kullanımda etki sağlar.Diğer şampuanları yıllarca kullanarak elde edeceğiniz sonuçları Natrumin de daha kısa sürede elde edersiniz.

5-Ne kadar sürede sonuç alabilirim?

İlk kullanımdan itibaren etkisini görebilirsiniz.Su katkısız etken madde oranı yüksek olmasından dolayı 1.dakikadan itibaren etkilidir.

6-Etkisi Ne kadar Sürmektedir?

Etkisi kalıcıdır, saç köklerini ve hücrelerini besler ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

7-Ürün Kaç Kullanımlıktır ?

Kullanımı Kişiden Kişiye Değişmektedir.Normal kullanımda set halinde 4 ay Boyunca Yetecektir.Şampuanın sık kullanımında (haftada 2-3 kez) 2 ay yetecektir.

8-Ürünün Yan Etkisi Var mı ?

Dermatest Laboratuarlarında “SAFETY,DERMATOLOGİC “testleri yapılmıştır. Gönül Rahatlığı İle Kullanabilirsiniz.

9-Saç artışını destekleyip,saç telini kalınlaştırır mı?

Saç büyüme hızını artırır!Saçların hızlı uzamasını ve kalınlaşmasını sağlar.(Saç telinizin kalınlığını ve boyunu kullanmadan önce ölçtürün 2 set bitirdikten sonra yine ölçtürün eğer fark göremezseniz ücreti iade!)

NOT:

1-Bu bir kellik ilacı değildir.Var olan saçlarınızın dökülmesini engeller,saç derinizi onarır ve eğer saç kökleriniz ölmediyse yeniden tüylenme başlayabilir.Hücreler ölmüş ise hiç bir şey diriltemez.(Termodinamik Kanunu)

2-Natrumin ilaç değildir günlük kullanıma da uygun saç derinizi onaracak ve koruyacak özellikte bir üründür.

3-Natrumin saç derisini onarır ve saç derisi sorunları için kullanılır

4-Natrumin deterjan içermez zaten normal şampuanlar gibi köpürmez ayrıca rengi de koyu kahverengidir. Boyar madde içermez

5-Saç ekimi yapan yerlerde yaraların iyileşmesi için Natrumin kullanılmaktadır.Yani özet olarak bu ürünün amacı saç derisini düzenlemektir.

Bu gönderiyi paylaş