NATRUMIN SAÇ BAKIM SETLERİ

NATRUMIN SAÇ BAKIM SETLERİ

NATRUMIN SAÇ BAKIM SETİ

Saç neden dökülür?

İnsanların %50’si yasamlarının bir döneminde saçlarının dökülmesinden sikayet etmektedirler. Saç  dökülmesinin tıp dilindeki karsılıgı alopesidir. Otuzlu yaslarda bu sikayet %30’ larda iken 50’li yaslarda oran %50’lere yükselmektedir. Saç dökülmesi hem kadın hem de erkeklerde ciddi psiko-sosyal problemleri beraberinde getirir. Beslenme alıskanlıkları,kullanılan ilaçlar,genetik sorunlar,ailesel saç dökülme hikayesi, geçirilmis hastalıklar, saç bakım alıskanlıkları,kadınlarda hormonal durumlar vs.saç dökülmesinin ana unsurlarıdır.

Saçın yasam siklüsü nasıldır?
Her bir saçın kendisine ait bir yasam döngüsü vardır. Saçın yasam döngüsü üç evreden olusmaktadır.
Saçın aktif büyüme (anajen faz) fazı 2-6 yıl sürer ve saçların %90’nı bu dönemdedir. Büyüme
dönemini birkaç gün süren geçis dönemi takip eder. Bunun arkasından 2-3 ay süren dinlenme dönemi (telojen faz) baslar. Saçların %10’u dinlenme dönemindedir. Dinlenme döneminin sonunda saçlar dökülür ve yeni bir büyüme dönemi baslar.
Asırı saç dökülmesi ile kastedilen nedir? Normalden nasıl ayırt edilir?
Günlük ortalama 50-100 tel saç dökülür. Bundan daha fazla olan miktarlarda asırı saç dökülmesinden bahsedilir. Hasta saçını eline her götürdügünde eline saçlarının gelmesinden, sabahları yastıgında saç bulmaktan sikayet eder.
Saç dökülme tipleri ve bunların nedenleri nelerdir?
En sık karsılasılan saç dökülme tiplerinden biri telojen saç dökülmesi denen, aktif dönemdeki saçların hızlı bir sekilde dinlenme dönemine geçmesi ile olusan dökülmedir. Kisi saçını tararken, banyo sonrası alıstıgından daha fazla saçın dökülmesinden sikayetçidir. Sıklıkla ani olarak baslar. Zaman içinde dökülme siddeti azalarak 6-8 ay sürebilir. Telojen saç dökülmesinin en sık nedenleri sunlardır:
*Yüksek ates
*Çocuk dogurmak
*Çesitli enfeksiyon hastalıkları
*Siddetli stres
*Büyük ameliyatlar
*Tiroid hastalıkları
*Proteinden yetersiz beslenme
*Çesitli ilaçlar(kemoterapi ilaçları, beta bloker ve kalsiyum kanal blokerleri gibi tansiyon ilaçları,
antidepresanlar, yüksek doz A vitamini gibi)
*Mevsimsel saç dökülmesi
*Demir ve çinko eksikligi
Androjenik saç dökülmesi(erkek tipi saç dökülmesi) diger sık nedenlerden biridir. Erkeklik
hormonlarının neden oldugu bu dökülme tipi hem erkek hem de kadınlarda görülür. Alın saçlı deri
çizgisi geriye dogru kayar, saçlar belirgin olarak incelir. Androjenik alopesinin rastlanma sıklıgı yas ile beraber artar. Tüm erkeklerin %15’ inde tam kellik gelismektedir. 30 yasın altında bunun olma olasılıgı %1’ dir. Kadınlarda erkek tipi saç dökülmesinin baslama yası daha geç olmasına ragmen seyir çok daha hızlıdır. Androjenik alopesinin olusmasında hormonlara asırı hassasiyet, genetik faktörler önemli rol oynamaktadır. Stres her iki cinste de mevcut yatkınlıgı arttımaktadır.

Bir diğer dökülme şekli de Alopesia areata denilen yuvarlak alanlar halinde saçın bölgesel dökülmesidir. En sık ergenlik döneminde rastlanır. Gerçek nedeni bilinmemektedir. İmmunolojik mekanizmalarla saç büyüme dönemine girememektedir. Stres önemli bir faktör olabilir. Genellikle 18 ay içinde gerileyebilmekle beraber uzun yıllar sürebilme olasılıgı da vardır.Alopecia areata bazen baska immunolojik hastalıklarla beraber olabilir(diabet,tiroid hastalıkları,vitiligo gibi).

Gebelikte saç dökülmesi nedenleri nelerdir?
Saç dökülmesi gebelikte görülmez. Sıklıkla dogumu takiben ortaya çıkar. Gebelik döneminde
hormonal etkilerle büyüme dönemindeki saçlar artar. Dogumu takiben saçlar dinlenme dönemine
geçer. 4-20 hafta içinde dökülürler. Ortalama 15 ay içinde saçların dökülmesi durur ve eski haline
dönerler. Gebelik sonrasında demir eksikligine baglı kansızlık sıktır. Bu da saç dökülme sürecini
uzatabilir. Hastaları kansızlık açısından degerlendirmek mutlaka gereklidir.

Mevsimsel saç dökülmesi ve strese baglı saç dökülmesi var mıdır?
En sık görülen dökülme nedenlerinin arasında bunlar gelmektedir. Her
İkisinde de etken ortadan kalkınca saçlar normale döner.

 Natrumin in klasik şampuanlardan farkı ne?

Bütün şampuanların kimyasal ya da bitkisel genel formülü  %70-80 su %15-20 kimyasal katkılar ve bir de %1-3-5  de her firmanın kendine özel diye  bitki özütleridir.Saç enerjisi içeriğinde %60 a yakın fulvik ekstraktı ve doğal bitkisel yağlar içerir.Kullanılan formül içerikleri organiktir.Dolayısı ile içeriğindeki polifenol ve polikarboksil gruplar açısından da %30 civarında etkin madde içerir.Polifenoller bütün bitkilerde %1-4 oranında bulunur.Elma,marul,maydanoz kısaca her türlü bitkiden biz bu maddeleri alırız.Kıyaslama yapacak olursak eşit koşullarda 40 kg elma,maydanos marul vs.den alacağımız etkin maddeleri biz 200 ml lik bu şampuan içine konsantre olarak kullanabiliyoruz.Yani etkinliği ve bitkisel içeriği maksimize edilmiştir.

Saç Enerjisi ne demek?

Enerji canlılık demektir,vucut bütün olarak enerjiye ihtiyaç hissederken, insanların kendini güzel ve mutlu hissetmeleri için saç ve cildinin de enerjik olması gerekir.Saç enerjisi bu konsepti tamamlamak için geliştirilmiştir.Peki bu enerjiyi nasıl elde edeceğiz?Yani saçlarımızı daha canlı hale getirmek için ne yapmamız gerekiyor?saçı besleyen unsurlar nelerdir?tehditler nelerdir?İşte Saç enerjisi bütün bu sorulara cevap aranarak  yıllarca yapılan bilimsel çalışmalar sonucu ortaya çıkarıldı.Saç enerjisi içeriğinde fulvik ekstraktı ve doğal bitkisel yağlar bulunmaktadır.

*Fülvik ekstraktı içeriğinde zengin vitamin,mineraller ve polifenoller bulunan bir ekstrakttır.Formül yapısı oldukça hafif olduğundan çok hızlı cildi destekleyen vitamin minerallerin  akışını hızlandırır ve saçın beslenmesini sağlayarak büyümeyi uyarır.

*Antioksidan ve bağlayıcı etkisi ile saç büyümesini engelleyen toksin ve serbest radikalleri bağlayarak engeller.

*Saç köklerinde uzun süre aktif kalarak saç derisine gerekli olan vitamin ve mineral desteğini sağlar.

*Doğal Fulvik extract ile Saç Enerjisi uygulanmış saçın; bitkisel özlerdeki besinlerden maksimum seviyede faydalanmasına yardımcı olur.

*Antibakteriyel, antiviral, antimikrobiyal etkileriyle cildi arındırır.

 • *Ayrıca 19 çeşit doğal soğuk pres(kimyasal içermeyen)yağ içerir.Örnek; Nigella sativa Oil ( Çörek otu yağı) : saçı besler, dökülmesini önler.
 • Sesamum indicum oil( Susam yağı) : Saçları nemlendirerek kırılmalarını engeller.
 • Sweet Almond Oil ( Badem Yağı) : Saç dökülmesini önlemeye yardımcıdır. Saç                         diplerini nemlendirir.
 • Linseed oil ( Keten Tohumu yağı): Keten tohumu yağında bolca bulunan Omega–3 yağ asitlerinin saç ve tırnakların sağlıklı büyümesine etki  eder.
 • Apricot Kernel Oil ( Kayısı Yağı) : Saçların kurumasını engeller. Kurumuş saçları nemlendirir.
 • Bay laurel oil ( Defne yağı) :  Saç dökülmesini engeller ve saç diplerinde dezenfektan etkisi gösterir.
 • Turpentine oil (Çamterebentin yağı) : Saçı besler,saç dökülmesini engeller, saç diplerini kuvvetlendirir, kepek oluşumunu engeller.
 • Garlic Bulb Oil ( Sarımsak Yağı) : Sarımsak antiviral antifungal antibakteriyel özellikleri sayesinde saç derisindeki rahatsızlıkları giderir. Saçların uzamasını hızlandırır.
 • Rosemary Oil ( Biberiye yağı) : Saç diplerindeki kan akışını hızlandırarak madde alışverişini hızlandırır ve saç dökülmesini önler.
 • Wheet Germ Oil ( Buğday Yağı ) : Kuru saçlara ihtiyacı olan nemi sağlar.
 • Olive Oil ( Zeytin Yağı) : Keratin proteinin oksidasyonunu önleyerek saçların yumuşak ve parlak kalmasını sağlar.
 • Lavender Oil ( lavanta yağı) :Saç dökülmesinin önüne geçer. Saç derisinde parazitlerin yaşamasını engeller.
 • Hazel Seed Oil ( Fındık yağı) : saç kıran gibi saç derisi rahatsızlıklarını giderir.
 • Violet Oil ( menekşe yağı ) : saçları canlandırır, saça parlaklık verir.
 • Carrot Seed Oil ( Havuç Yağı) : saç derisinin bakımını yapar.
 • Walnut Seed Oil ( Ceviz Yağı) : Doğal nemlendiricidir. Saçı ve saç derisini nemlendirir.
 • Peppermint Oil ( Nane Yağı ) : Saç diplerine ferahlık verir.
 • Jojoba Seed Oil (Jojoba Yağı ) : Saç derisini nemlendirir, bakımını yapar.
 • Yasmine Oil ( Yasemin Yağı ) : saç derisini besleyici ve temizleyici olarak kullanılır.
 • Ylang Ylang Yağı :Antiseptik ve rahatlatıcı etkisi vardır. Saç diplerinde sebum üretiminin kontrollü olmasını sağlar.

Özet olarak saç enerjisi saçı besleyen unsurları desteklemek ve tehdit eden unsurları ortadan kaldırmaktır.

Natrumin  Şampuan Saç Dökülmesi Problemini Nasıl Çözer?

Natrumin şampuan içerdiği kakao ve çikolata polifenolleri  ve K-Fulvate ekstraktı maddesinin içeriğinde bulunan minerallerinden çinko minerali sayesinde testesteron hormonunu DHT( dihidro testesteron) ‘a çeviren 5-alfa-redüktaz enzimini inhibe ederek saç dökülmesi probleminin önüne geçer.

Ayrıca içerisinde bulunan 19 çeşit bitkisel yağ sayesinde saç derisinin beslenmesine , nemlenmesine ve saç derisi problemlerinin çözümüne yardımcıdır. Ayrıca yağ asitlerinden alfa linolenik asit ve linoleik asitte polifenoller ve çinko mineralinin sahip olduğu 5-alfa –redüktaz enzimini inhibe etme özelliğine sahiptirler.

Alopesi areata denilen halk arasında saç kıran hastalığı olarak bilinen rahatsızlık saç diplerinde bağışıklık sistemi hücrelerinin  bir nedenden dolayı kendi hücrelerine savaş açıp bunun sonucundada kıl kökleri etrafında bulunan lenfosit hücrelerinin sitokin kimyasal ajanını salgılamasıyla saç derisinde belli bir bölgede saç dökülmesine sebep olur. Polifenollerin sitokin hormonunu regüle etme özellikleri sayesinde bu rahatsızlığın önüne geçilir.

Bununla birlikte K-Fulvate ekstraktı  maddesinin saç derisinde görülebilen sedef, egzama, seboreik dermatit, pruritus, aknetik keratoz gibi rahatsızlıkları giderdikleri araştırmalarca kanıtlanmıştır.

K-Fulvate ekstraktı çok güçlü şelatlama etkisine sahiptir.  Şelatlama kabiliyetleriyle tektirler. Bu sayede sağlıklı cildi destekleyen minerallerin hücre veya organizma tarafından kolayca absorbe olmasını sağlarlar. Toksik ağır metalleri cilt yüzeyinden uzaklaştırırlar.

Bilinen en güçlü doğal elektrolitler olan K-Fulvate ekstraktı   dakikalar içinde toksinleri nötralize eder ve zarar görmüş hücrelerde elektrik dengesini yeniden yaplandırır.

Hücre permeabilitelerinde artışa sebep olarak hücrelerin ve dokuların madde alışverişini hızlandırır.

Natrumin  Saç Beyazlamasını Nasıl Yavaşlatır?

Beyaz olan saçın eski rengine dönmesini hiç bir madde sağlayamaz yani ölmüş bir hücreyi hiçbir şey diriltemez ama polifenollerin hücre yenileme ve melanin hücrelerini dengeleme özelliklerinden dolayı saçların erken beyazlamasını engeller ve bu etkiler klinik olarak ispatlanmıştır.Fülvik ekstraktı sahip olduğu polifenoller melanin hücreleri üzerine düzenleyici etki ederler.

Natrumin Şampuanın Saç Üzerine Etkileri Nelerdir?

Natrumin  şampuanın saç diplerinde gösterdiği antimikrobiyal, antibakteriyel etkileriyle ve içeriğinde bulunan esansiyel yağların ferahlatıcı etkileri sayesinde saçlarınız daha canlı, daha havalı, daha parlak bir görünüme kavuşur. Polifenollerin sebum kontrolünü sağlaması sebebiyle saçlarınızın yağ dengesini sağlar. Böylece saçlarınızın çabuk yağlanmasına izin vermez. Ferah kokusu güne rahatlamış olarak başlamanızı sağlar.

Nasıl Uygulanır?

Natrumin şampuan günlük saç bakımınız için uygundur. Saç Natrumin Şampuan ile köpürtüldükten sonra saçı durulamadan önce bir süreliğine bekletmenizi tavsiye ederiz. Böylece Kakao-Çikolata Polifenolleri ve K-Fulvate Ekstraktının sahip olduğu minerallerin ve polifenollerin saç derinize iyice nüfuz etmesini sağlamış olursunuz. Daha etkili bir sonuç için şampuanlamadan önce Natruminl Saç serumunu ve Natrumin Yoğun Saç Bakım Kremini uygulamanızı ve belirtilen süre boyunca bekletmenizi şampuanlamadan sonra ise Natrumin saç solüsyonunu uygulamanızı tavsiye ederiz. Solüsyon tatbik edilmiş saç tekrar durulama işlemine tabi tutulmaz. Natrumin serum, solüsyon ve kremlerde Kakao-Çikolata Polifenolleri ve K-Fulvate Ekstraktları ile zenginleştirilmiş saç bakım ürünleridir.

Polifenoller ciltte mükemmel kalıcılıkta deri nemlendirmesi sağlarlar. Cildiniz uzun süre sahip olduğu nemi korur.

Pigmentasyonu engellemeleri sayesinde istenmeyen cilt lekelerinin giderilmesini sağlarlar. Böylelikle cilt tonunda düzgünleşme sağlarlar.

Ciltteki sedef, egzama, seboreik dermatit, aknetik keratoz gibi rahatsızlıkların tedavisinde klinik olarak uygulanmıştır.

Ayrıca literatür bilgileri gösteriyorki polifenollerin varlığında kırmızı kan hücreleri daha fazla oksijen taşıma kapasitesine sahip olmakta bu da cildin daha fazla oksijene tabi tutulmasını sağlamaktadır.

Hücre membranlarının permeabilitelerini(geçirgenliğini) arttırma etkilerinden dolayı hücrelere daha rahat taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Saç derisinde vasodilatasyon ve mikrosirkülasyonu (Kanın arterler ve venler arasındaki damar ağında dolaşımına mikro sirkülasyon denir. Mikro sirkülasyonun asıl işlemi besin maddesi ve oksijen taşımak, karbondioksit, laktik asit ve metabolik artıkları vücuttan uzaklaştırmaktadır.) etkilemeleri ve detoksifikasyon (organizmanın kendine zararlı olan toksik maddelerden temizlenmesi anlamına gelir.)  etkileri sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak ciltten toksik maddelerin uzaklaştırılmasını ve besleyici maddelerle  hücrelerin daha fazla temas etmelerini sağlamaktadırlar.

Neden rengi koyu?

İçeriğinde kakao-çikolata polifenolleri vardır.Doğal rengi korunmuştur.Boya içermez.

Koyu renk kalıcımıdır?

Hayır durulama ile giderilir.Boyar madde içermez.

Normal şampuanlar gibi köpürmüyor?

Doğal içeriği ve yoğun bitkisel yağ konsantrasyonu nedeniyle normal kimyasal şampuanlar gibi köpürmez.Köpük psikolojiktir.Asıl olan saçlı deri etkinliğidir.

Su katkısız olmasının ne avantajı var?

İçeriğinde yüksek miktarda etken madde içermesinden dolayı ilk kullanımda etki sağlar.Diğer şampuanları yıllarca kullanarak elde edeceğiniz sonuçları Natrumin de daha kısa sürede elde edersiniz.

Ne kadar sürede sonuç alabilirim?

İlk kullanımdan itibaren etkisini görebilirsiniz.Su katkısız etken madde oranı yüksek olmasından dolayı 1.dakikadan itibaren etkilidir.

Polifenoller hangi saç derisi sorunlarının giderilmesinde kullanılır?

Polifenoller her türlü saç derisi sorununda güvenle kullanılabilir.

Saç artışını destekleyip, saç telini kalınlaştırır mı?

Saç büyüme hızını artırır! Saçların hızlı uzamasını ve kalınlaşmasını sağlar.(Saç telinizin kalınlığını ve boyunu kullanmadan önce ölçtürün 2 set bitirdikten sonra yine ölçtürün eğer fark göremezseniz ücreti iade!)

Etkisi Ne kadar Sürmektedir?

Etkisi kalıcıdır, saç köklerini ve hücrelerini besler ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

Ürün Kaç Kullanımlık’dır ?

Kullanımı Kişiden Kişiye Değişmekte`dir. Normal Kullanımda Set halinde 4 Ay Boyunca Yetecektir.Şampuan sık kullanımda (haftada 2-3) 2 ay yetecektir.

Kullananlar Ne Diyor ?Her 100 Müşteriden 99 Tekrar Tekrar Sipariş Vermek`de Bu Memnuniyetin İşaretidir.Kakao-çikolata özlü siyah,susuz tek şampuandır.

Ürünün Yan Etkisi Var mı ?

Dermatest Laboratuarlarında safety,dermatologic testleri yapılmıştır. Gönül Rahatlığı İle Kullanabilirsiniz.

Ürün Orjinal mi ?

NATRUMIN %100 Orjinaldir.

 • Natrumin Şampuan Set Kullanma Talimatı !

  1. Aşama Natrumin  Serum: Natrumin Serum’ u, kuru saç diplerine püskürterek iyice yediriniz. Saça değil, saç diplerine püskürterek 15 dk. ile 30 dk. süre ile saçınızda bekletiniz ve daha sonra durulayınız.

   2. Aşama Natrumin Şampuan: Natrumin Şampuanı saçınıza uygulayınız ve bol su ile yıkayınız.Birinci yıkama saçınızdaki kirliliği temizler. İkinci yıkama saç kök hücrelerinizin yağ oranını temizler ve dengeler. Üçüncü yıkamada ise bolca köpük yapıp, köpüğü saçınızda 10 dakika bekletiniz ve sonra iyice durulayınız.

3.Aşama Natrumin Solüsyon: Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra bir havlu yardımıyla kurulayınız ve Natrumin Solüyonu, saç diplerine püskürterek saçınızda bekletiniz. Bir daha ki kullanıma kadar saçınızı yıkamanıza ve saçınızda kalmasında bir sakınca olmamakla beraber, bu işlem Natrumin Solüsyon’ un etkisini artırır. Natrumin Şampuan Set ile bu işlemi iki günde bir mutlaka tekrarlayınız.

Natrumin Bakım Seti ile ilk kullanımdan itibaren saçlarınızda farklılık hissedeceksiniz.Düzenli kullanımla birlikte saç derisi sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

NATRUMIN ŞAMPUAN

KULLANIM AMACI

Natrumin Şampuan saçı nazikçe temizlerken aynı zamanda içeriğindeki bitkisel polifenol ve kakao çekirdeği özleri sayesinde,düzenli ve sürekli kullanımda saç dökülmesi problebleminin çözümüne  yardımcı olur.Saç tellerinin kalınlaşmasına , güçlenmesine saçın hacim kazanmasına yardımcıdır.

saça parlaklık verir. Ph değeri saç derisine uygun olup ciltte herhangi bir alerji,tahriş ve iritasyona neden olmaz.Kepeğe karşıdır. Renklendirici içermez.

KULLANIM ŞEKLİ

Natrumin Şampuan, ıslak  saça hafifçe masaj  yaparak uygulanması ve iyice durulanması tavsiye edilir.İki günde bir kullanılması  önerilir.

.

İÇİNDEKİLER

Doğal N10 Kompleks Ekstraktı,K-Fulvate ekstraktı,Kakao-Çikolata Polifenolleri, Soğuk pres bitkisel yağlar (çörek otu yağı, susam yağı, tatlı badem yağı, keten yağı, portakal yağı, jojoba yağı, havuç yağı, kayısı yağı, tarçın yağı, nane yağı),Carbomer, Glycerine,Dimetikon,

NATRUMİN SOLÜSYON

KULLANIM AMACI

Natrumin Solüsyon saçı besleyerek güçlenmesini sağlar. Saç tellerinin kalınlaşmasına yardımcı olur.

Rahatsızlık vermeyen yumuşak bir dokuya sahiptir.pH değeri saç derisine uyumlu olup renklendirici  içermez.

KULLANIM ŞEKLİ

Natrumin Şampuan ile yıkanmış nemli saça masaj yaparak uygulanır ve saç kurumaya bırakılır. Durulama gerektirmez.

İÇİNDEKİLER

Doğal NX1 Kompleks Ekstraktı, Kakao polifenolleri,Soğuk pres bitkisel yağlar (çörek otu yağı, susam yağı, tatlı badem yağı, keten yağı, portakal yağı, jojoba yağı, havuç yağı, kayısı yağı, tarçın yağı,zeytin yağı, nane yağı) ,Üre,Carbomer, Glycerine

NATRUMİN SERUM

KULLANIM AMACI

Natrumin Serum , saç tellerinin kalınlaşması ve güçlenmesi için geliştirilmiş konsantre bir üründür.Aynı zamanda içeriğindeki polifenoller ve kakao çekirdeği özleri  sayesinde kollajen sentezi yapar.Hücreleri onararak saç foliküllerinin canlanmasını sağlar.Saç dökülmesi ve tüm saç derisi problemlerinin çözümünde kullanılır.

KULLANIM ŞEKLİ

Natrumin Serum, hafif nemli saça uygulanarak ortalama 30 dk. bekletildikten sonra yıkanır.Daha iyi sonuç alabilmek için Natrumin Şampuan ve Solüsyonla kullanılması önerilir.

İÇİNDEKİLER

Doğal NX1 Kompleks Ekstraktı, Soğuk pres bitkisel yağlar (çörek otu yağı, susam yağı, tatlı badem yağı, keten yağı, portakal yağı, jojoba yağı, havuç yağı, kayısı yağı, tarçın yağı, nane yağı),Carbomer, Glycerine

Bu gönderiyi paylaş