Saç Derimiz Neden Kepeklenir?

Saç Derimiz Neden Kepeklenir?

Saç Derimiz Neden Kepekllenir?

Saç Derimizde Kepek Neden Oluşur? Çözüm Önerileri?
Son dönemde ne zaman koyu renk giysen omuzlarında beyaz pullar,tozlar mı görüyorsun? Maalesef kepek sorunuyla karşı karşıya olduğunu söylemek zorundayız.
Saçı çok fazla şampuanlamak
Kimyasal bazlı şampuanları çok sık kullanına saç derimizden şampuanlar tam olarak durulanamıyor ve birikiyor.Saç derisinde şampuan kalıntıları oluşuyor.Bu da saç derine zarar verebiliyor,kepeğe neden olabiliyor.
Saç kremini doğru uygulamamak
Saç kremini yalnızca saçının uç kısımlarına uygulamalı,saç diplerine, saç derine uygulamamalısın.Saç kremini saç derine uyguladığında saç derindeki nem dengesi bozulabilir,bu da kepeğe neden olabilir.
Saçı sıcak suyla yıkamak
Saçı çok fazla sıcak suyla yıkamak da saç derine zarar veren, tahriş eden alışkanlıklardan. Saç derine sıcak su değdiğinde kızarıklık, tahriş gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Saç derin tahriş olunca da daha fazla kaşınmaya başlayıp, kepek sorununa neden olabilir. Bu nedenle saçlarını daima ılık suyla yıkamaya özen göstermelisin.
Saç derisini korumamak
Yazın güneş ışınlarından,kışın da soğuk havadan saç derimiz oldukça etkilenebiliyor.Eğer şapka takmak gibi bir alışkanlığın yoksa böyle havalarda saç derinin etkilenmesi kaçınılmaz olabilir.Saç derin güneş ışınlarından veya aşırı soğuk havadan dolayı tahriş olabilir.
Saça çok sık dokunmak
Saç derisini kazırcasına kaşımak,sürekli saçla oynamak gibi alışkanlıkların var mı? Saçlarına dokunmamaya olabildiğince gayret göstermelisin.
Kepekli saçlar için ürün önerileri:
-Natrumin şampuan’ın yağlı saçlara özel olarak formülize edilmiş olan serisi ve Natrumin Plus şampuanları kullanmanız sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Natrumin ürünleri Dermatolojik testlerden geçirilmiştir.
0212 590 2 590.
Whatsapp 0532 387 83 29.
#saçyağlanması
#yağlıegzama #saç #kuaforler #yağlısaç #kozmetik #saçdökülmesi #kelllik #saçlar #sactasedef #egzama #bayan #yağlısaçlar #sacderisindesivilce #kozmetiksatis #Turkiye #istanbul #izmir #Ankara #Adana #Bursa #Gaziantep #Konya #Antalya #Mersin #Eskisehir

Bu gönderiyi paylaş