Saç Derisinde Egzama

Saç Derisinde Egzama

Saç derisinde egzama sık karşılaşılan saç problemleri arasında yer alır. En sık 30-50 yaş aralığında olan saç derisinde egzama her yaştan bireyde görülebilir. Egzama bir cilt hastalığıdır ve birçok türü vardır. Saç derisi egzaması en yaygın olan egzama türüdür. Egzamanın ilk belirtisi kaşıntı ve kızarıklıktır. Saç derisinde kepeklenme, saç derisinde pullanma, kabuklanma, yağlanma ve bazı bölgelerde saç dökülmesi de saç derisinde egzama belirtileri arasında yer alır.

Saç derisinde egzama belirtileri varsa tedavi edilmelidir eğer önlemi alınmazsa sorunlu bölge su toplar, yaralar oluşur, saç derisinde yanma hissi oluşur ve egzama vücudun diğer bölgelerine yayılabilir.

Egzama saç derisinde oluşan kesin çözümü bulunmayan ve geçici olmayan bir cilt hastalığıdır. Saç derisinde oluşan egzamanın hijyenle alakası yoktur.

Saç Derisinde Egzama Neden Oluşur?

Stres, uykusuzluk, genetik, aşırı yağlanma, alerji, hava kirliliği, kimyasal içeren saç bakım ürünleri, aşırı yağlı veya kuru cilt, aşırı terleme, bazı gıdaların kişilere dokunması, kozmetik ürünler, mevsim değişiklikleri saç derisinde egzamaya neden olur.

Saç derisinde egzama oluşmaması için birkaç tavsiye;

  • Alkolsüz saç bakım ürünleri kullanmaya özen gösterin. Alkol saçtaki koruyucu yağ tabakasına zarar verir ve kurutur.
  • Banyo yaparken saç derinize nazik davranın
  • Saçlarınızı sıcak suyla yıkamayın

Saç Derisinde Egzama için Polifenoler

Egzama hastalığı ciltte meydan gelen kaşıntılı kızarıklıkların ödemli veziküllere dönüşmesi, içi sıvı dolu bu veziküllerin patlamasıyla sıvının cilt yüzeyini kurutarak çatlatması ardından derinin kabuklanarak kabukların dökülmesiyle karakterizedir.

Polifenollerin deriyi hidrate edebilme yetenekleri sayesinde derinin kuruyup çatlaması engellenir. Ayrıca polifenollerin antiinflamatuar ve antimikrobiyal etkinlikleri ile derinin enfekte olmasının önüne geçilir. Enfekte olmuş hasarlı derinin onarılması sağlanır.

Bunlara ek olarak kollajen sentezini uyarıcı etki sayesinde hasarlı dokunun onarılmasına hız kazandırılmış olunur.

İçerisinde %47 oranında polifenol ve 19 çeşit bitkisel yağ bulunan Natrumin Şampuan, içeriğinde barındırdığı polifenollerin saç derisinde oluşan egzamayı tedavi etmeye yardımcı olduğu araştırmalarca kanıtlanmıştır. Natrumin şampuan içeriğinde bulunan doğal polifenoller ve bitkisel yağlar yalnızca saç derisinde oluşan egzama için değil tüm saç derisi sorunlarından kurtulmanız için özel formüle edilmiştir ve kanıtlanmıştır.

Sizin de saç derisinde egzama sorununuz varsa polifenollerin gücüne şahitlik edin. Natrumin Şampuan sipariş etmek için https://www.natrumin.com.tr/ ya da https://endogal.com/ sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş