Saç Dökülmesine Şampuan

Saç Dökülmesine Şampuan

Saç dökülmesine genetik faktörler, deri problemleri, mevsimsel değişmeler, yanlış beslenme, ilaç kullanımı, yaş, cinsiyet, stres ve depresyon, hormon bozuklukları ve benzeri etkenler sebep olur. Erişkin bir insanda günde 100 – 150 saç teli dökülmesi normal olarak karşılanır. Aslında saç dökülmesinin bir nedeni de saçın kendi yaşam döngüsüdür. Bir saç telinin ömrü 4 ile 6 yıl arasında değişir. Yılda 3 kez 2 ay süresince saçlar dökülerek yenilenir. Eğer bu dökülme 2 ayı geçerse dikkat etmeniz, stresten uzak durmanız ve kullandığınız şampuana dikkat etmeniz gerekir.

Özellikle erkeklerde çok daha faza görülen saç dökülmesi problemi, kişinin psikolojisinde önemli bir sorun oluşturur. Saç dökülmesi geçici bir problem olabileceği gibi ciddi bir rahatsızlık belirtisi de olabilir. Erişkin bir insan da günde 100-150 saç teli dökülür. Bu sayı arttığında bunu kesinlikle bir uzmana danışmalısınız. Saç dökülmesi sorunu cilt ve saç tipinize göre de değişiklik gösterebilir. Yağlı saça sahip kişilerde saç dökülmesi çok daha fazla görülebilmektedir. Saç dökülmesine şampuan kategorisine giren ürünler kullanırken de çok dikkatli ve seçici olmanızda fayda var. Zira her şampuan cildinize ya da saçınıza iyi gelmeyebilir.

Saç dökülmesi saç derisinden başlar ve saç derinizde meydana gelen deforme onarılmadan saç dökülmesi durmaz. Yeni saç çıkması da imkansıza yakındır. Saç dökülmesine şampuan kategorisinde satılan şampuanların bir çoğu içerdiği kimyasallar ile saç derinizin sağlığını iyiden iyiye bozar. İlk zamanlarda işe yarıyor gibi görünse de deforme olan saç deriniz ilerde çok daha fazla deforme olmuş olacağından saç dökülmeniz şiddetlenerek devam edecek ve sağlıklı saçlarınız da, saç kökleriniz öldüğünden yok olacaktır.

Erkeklerde saç dökülmesi genelde alın önden arkaya doğru genişlemesiyle olur yani saçın üst tarafı dökülür. Kadınlarda saç dökülmesi her yerden eşit olarak görülür. Kellik olarak bakıldığında erkekler açık ara öndedir.

SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ENGELLENİR

Saç dökülmesini engellemek ve daha sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız aşağıdakileri mutlaka uygulamalısınız.

 • Stresten uzak durun
 • Diyet yapıyorsanız mutlaka bir uzman eşliğinde yapın çünkü bilinçsizce yapılan diyetler saç dökülmesine neden olur
 • Vitaminli ve sağlıklı besinler tüketin
 • Saçlarınızı sert taraklarla taramayın
 • Saçlarınızı dağınık topuz şeklinde bağlamanız saçların kırılmasına ve sonuç olarak dökülmesine neden olur
 • Saçlarınızın yağlanmasını önleyin çünkü yağlı ve kirli saçlar çok dökülür
 • Saçlarınız uzun ise biraz kısaltabilirsiniz
 • Kapalı kalan saçlar dökülür. Eğer şapka, eşarp ve benzeri eşyalar kullanıyorsanız arada saçlarınızı havalandırın
 • Jöle kullanıyorsanız saçınızı yıkamadan yatmayın
 • Saç derisine birkaç dakika masaj yapmak saç dökülmesini engeller
 • Saç kırıklıklarını düzenli olarak aldırın
 • Kimyasal içerikli ürünler kullanmaktan uzak durun

SAÇ DÖKÜLMESİNE ÇÖZÜM

Saçlarınız normalden fazla dökülmeye başlamışsa bir uzmana başvurmalısınız. Uzman tarafından yapılan testler doğrultusunda saç tipinize göre tedavi başlanır. Doktora gitmek yerine doğal şampuanlar kullanarak saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz. Bu aşamada size, içeriğinde 19 çeşit bitkisel yağ ve doğal polifenoller bulunan, %100 etken maddeye sahip Natrumin Şampuan’ı tavsiye ederiz. Natrumin Şampuan, dünyanın ilk susuz şampuanı olma özelliği taşır ve içeriğinde kimyasal bulunmaz. Saç dökülmesine çözüm arıyorsanız, saç dökülmesine şampuan kategorisinde bulunan diğer şampuanlar işinize yaramadıysa Natrumin’i denemenizi öneririz.

SAÇ DÖKÜLMESİNDE ETKİLİ ŞAMPUAN VAR MI?

Evet saç dökülmesinde etkili şampuanlar var. içerisindeki etken maddeleri kanıtlanmış Natrumin şampuan saç dökülmesinde ve saç derisinde ki sorunlarda etkilidir. Natrumin Şampuan, saça parlaklık verir, saç derisindeki kaşıntıyı yok eder, kepeklenmeyi ortadan kaldırır, saç derinizde sivilce, saç derisinde sedef ve saç derisinde egzama sorunları için kullanılabilir. Yüzlerce kullanıcının kullanarak memnun kaldığı saç dökülmesine bitkisel çözüm sunan Natrumin, %100 yerli sermaye ve yerli üretimdir. Kullanıcılardan tam not alarak kendini kanıtlamış olan ürün, sürekli geliştirilmekte ve her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

Siz de saç dökülmesi sorunu yaşıyor ve saç dökülmesine şampuan arıyorsanız, bilmeniz gereken sorununun saç derinizde olduğudur. Natrumin, saç derinizi onarmaya ilk kullanımdan itibaren başlar. Ürünü sipariş vermek için https://www.natrumin.com/ ya da https://endogal.com/ adreslerini kullanabilir, güvenli online ödeme, kapıda ödeme ya da EFT ile ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Saçınıza iyi bakın..

Bu gönderiyi paylaş