Saçlarımız Bir Günde Kaç Tel Dökülür?

Saçlarımız Bir Günde Kaç Tel Dökülür?


Saçlarımız Bir Günde Kaç Tel Dökülür?

Sağlıklı olan bireylerin saç derisinde yaklaşık olarak 100.000 adet saç kökü bulunmaktadır.Bu saç kökleri kendisini sayısız kere yenileyebilme özelliğine sahiptir.Bu yüzden endişelenmene gerek yok.Günde ortalama 50 ila 100 arası saç teli dökülmesi normal sayılır.Dökülen saçlarımızın yerine yenileri geleceği için bir sorunla karşılaşmayız.Gerçek bir saç dökülmesi saçların köklerle birlikte dökülmesini içerir.Saç dökülmesini inceleyelim ve çözüm yollarını arayalım.

Saç Dökülmesinin Nedenleri:

1-Yanlış beslenme alışkanlıkları

Saç telleri canlıdır. Bu nedenle saç tellerimizin beslenmesi, onların sağlığı için çok önemlidir. Az su içmek, gereğinden fazla karbonhidrat tüketmek, uzun süre aç kalmak ve tek tip beslenmek saçların dökülmesine yol açar.
2-Vitamin ve mineral eksikliği

Saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biri de vitamin ve minerallerin vücudumuzda yeterli olmamasıdır. B12, D vitamini, folik asit, biotin, çinko, demir gibi vitamin ve mineralleri düşükse saç beslenemez ve dökülür.

3-Genetik faktörler

Erkeklerde saç dökülmesinin %50’si genetiktir.

4-Deri problemleri

Deri kaynaklı dökülmeler, saç derisini de etkiler.

5-Stres

Stres kaynaklı saç dökülmesi günümüzde çok yaygındır.

6-Kozmetik etkenler

Aşırı ısıya maruz bırakılan fön işlemleri, Saç rengini açmak için kullanılan boyalar, açıcılar, düzleştirici yöntemler saça dışarıdan zarar vererek saç kaybına neden olmaktadır.

5- Natrumin Şampuan:

Saç dökülmesi çok uzun yıllardır bir çok kişinin yaşadığı en büyük problemlerden biridir.Artık saçların ve saç derisinin dostu olan Natrumin ile saçların dökülmesine etkili bir çözüm bulundu.Dünyanın ilk susuz şampuanı Natrumin diğer şampuanlara göre %95 etken madde(%47 Polifenol- %48 Bitkisel yağ) içeriği ile saç derinizi ve saçlarınızı sağlığına kavuşturuyor.Diğer şampuanlarda yıllarca kullanımdan sonra elde edebileceğiniz vitamin,mineral ve organik maddeleri Natrumin ile ilk kullanımda elde edersiniz.İşte bu yüzden “Natrumin Saç Bakım Ürünleri” ilk kullanımda etkilidir.Saç derisine 1 dk. içinde nüfuz ederek her türlü saç ve cilt sorununa hücre tamiri sayesinde çözüm getirmektedir.

Natrumin şampuanın içeriğinde bulunan esansiyel yağların ferahlatıcı etkileri sayesinde saçlarınız daha canlı,daha havalı ve daha parlak bir görünüme kavuşur. Polifenollerin sebum kontrolünü sağlaması sebebiyle saçlarınızın yağ dengesini sağlar.Böylece saçlarınızın çabuk yağlanmasına izin vermez. Ferah kokusu güne rahatlamış olarak başlamanızı sağlar.

Saçlarınızı kaybetmek istemiyorsanız bizce bir denemenizde fayda var!

Natrumin Şampuan

Ürün Sayfası: https://www.natrumin.com.tr/magaza/

Natrumin 3’lü Set: https://www.natrumin.com.tr/urun/natrumin-3lu-set/

Sıkça Sorulan Sorular:

1-Neden rengi koyu?

İçeriğinde kakao-çikolata polifenolleri vardır.Doğal rengi korunmuştur.Boya içermez.

2-Koyu renk kalıcımıdır?

Hayır durulama ile giderilir.

3-Normal şampuanlar gibi köpürmüyor?

Doğal içeriği ve yoğun bitkisel yağ konsantrasyonu nedeniyle normal kimyasal şampuanlar gibi köpürmez.Köpük psikolojiktir.Asıl olan saçlı deri etkinliğidir.

4-Su katkısız olmasının ne avantajı var?

İçeriğinde yüksek miktarda etken madde içermesinden dolayı ilk kullanımda etki sağlar.Diğer şampuanları yıllarca kullanarak elde edeceğiniz sonuçları Natrumin de daha kısa sürede elde edersiniz.

5-Ne kadar sürede sonuç alabilirim?

İlk kullanımdan itibaren etkisini görebilirsiniz.Su katkısız etken madde oranı yüksek olmasından dolayı 1.dakikadan itibaren etkilidir.

6-Etkisi Ne kadar Sürmektedir?

Etkisi kalıcıdır, saç köklerini ve hücrelerini besler ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

7-Ürün Kaç Kullanımlıktır ?

Kullanımı Kişiden Kişiye Değişmektedir.Normal kullanımda set halinde 4 ay Boyunca Yetecektir.Şampuanın sık kullanımında (haftada 2-3 kez) 2 ay yetecektir.

8-Ürünün Yan Etkisi Var mı ?

Dermatest Laboratuarlarında “SAFETY,DERMATOLOGİC “testleri yapılmıştır. Gönül Rahatlığı İle Kullanabilirsiniz.

9-Saç artışını destekleyip,saç telini kalınlaştırır mı?

Saç büyüme hızını artırır!Saçların hızlı uzamasını ve kalınlaşmasını sağlar.(Saç telinizin kalınlığını ve boyunu kullanmadan önce ölçtürün 2 set bitirdikten sonra yine ölçtürün eğer fark göremezseniz ücreti iade!)

NOT:

1-Bu bir kellik ilacı değildir.Var olan saçlarınızın dökülmesini engeller,saç derinizi onarır ve eğer saç kökleriniz ölmediyse yeniden tüylenme başlayabilir.Hücreler ölmüş ise hiç bir şey diriltemez.(Termodinamik Kanunu)

2-Natrumin ilaç değildir günlük kullanıma da uygun saç derinizi onaracak ve koruyacak özellikte bir üründür.

3-Natrumin saç derisini onarır ve saç derisi sorunları için kullanılır

4-Natrumin deterjan içermez zaten normal şampuanlar gibi köpürmez ayrıca rengi de koyu kahverengidir. Boyar madde içermez

5-Saç ekimi yapan yerlerde yaraların iyileşmesi için Natrumin kullanılmaktadır.Yani özet olarak bu ürünün amacı saç derisini düzenlemektir.

Bu gönderiyi paylaş