Saçlarımız Neden Yağlanıyor?

Saçlarımız Neden Yağlanıyor?


Saçlarımız Neden Yağlanıyor?

Kıl köklerimizdeki yağ bezeleri,saçımızın yumuşaklığını ve elastikiyetini sağlar.Fakat bazı sebeplerden dolayı fazla üretilen yağ miktarı,saçımızda parlak ve yağlı bir görüntü oluşmasına neden olabilir.

Saçlarımızın yağlanması sadece kötü görüntü oluşturmakla kalmayıp aynı zamanda şaç derimizin içerisindeki saç köklerini tahrip ediyor.Eğer bu gidişata dur diyemezsek saçlarımızın yeniden doğmasını sağlayan saç köklerimiz ölebilir.Ne yazıkki birçok insanın korkulu rüyası olan saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalabiliriz.

Saçların yağlanma sorunu nasıl önlenir?

2 Günde 1 kere saçlarınızı yıkamalısınız;

-Saçlarınız çabucak yağlanıyor diye günde 2 kere yıkamak saçlarınız için fayda yerine zarar sağlıyor.Saç derinizde bulunan ve saça faydalı doğal yağın yağ dengesini bu şekilde bozabilir,saçlarınızın daha da yağlanmasına neden olabilirsiniz.İşte bu yüzden saçlarınızı 2 günde 1 yıkamalısınız.

Şekillendiricilerin kullanımını azaltmak;

-Maşayla,düzleştiriciyle şekillendirmeye, fön çektirmeye bu süreçte ara vermenizi öneririz.Saç deriniz yoğun ısı nedeniyle,derinizin kurumasını önlemek amacıyla daha fazla yağ üretebilir.Bu da saçınızın daha çok ağırlaşmasına,yağlanmasına neden olabilir.

İyice durulamanız gerekiyor;

-Saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulamaya ne kadar zaman ayırdığınız çok önemli.Saçlarınızı durulamak için minimum 30 saniye ayırmanız gerekiyor.Saçlarınızı durularken akan su berraklaşana, köpük kalmayana kadar durulamanız gerekiyor.

Yağlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışın;

Hangi besinleri tüketirseniz,saçlarınıza da aynı besinlerin ulaştığını düşündünüz mü? Fast-food tarzı, yağlı yiyecekleri çok sık tüketiyorsanız, bu size cildinizde sivilcelenme ve saçlarınızda yağlanma olarak geri döner.

Saçlarınızı havluyla çok fazla bekletmeyin;

Havluyla saçlarınızı sarıp uzun süre beklediğinizde saçlarınızdaki doğal hacim,havlunun ağırlığı ile kaybolabilir.Tabii en önemlisi de saç deriniz uzun süre nemli bir ortamda havasız kaldığı için daha fazla yağ üretmeye başlayacaktır.

Yağlı saçlar için ürün önerileri:
Saç dökülmesi çok uzun yıllardır bir çok kişinin yaşadığı en büyük problemlerden biridir.Artık saçların ve saç derisinin dostu olan Natrumin ile saçların dökülmesine etkili bir çözüm bulundu.Dünyanın ilk susuz şampuanı Natrumin diğer şampuanlara göre %95 etken madde(%47 Polifenol- %48 Bitkisel yağ) içeriği ile saç derinizi ve saçlarınızı sağlığına kavuşturuyor.Diğer şampuanlarda yıllarca kullanımdan sonra elde edebileceğiniz vitamin,mineral ve organik maddeleri Natrumin ile ilk kullanımda elde edersiniz.İşte bu yüzden “Natrumin Saç Bakım Ürünleri” ilk kullanımda etkilidir.Saç derisine 1 dk. içinde nüfuz ederek her türlü saç ve cilt sorununa hücre tamiri sayesinde çözüm getirmektedir.

Natrumin şampuanın içeriğinde bulunan esansiyel yağların ferahlatıcı etkileri sayesinde saçlarınız daha canlı,daha havalı ve daha parlak bir görünüme kavuşur. Polifenollerin sebum kontrolünü sağlaması sebebiyle saçlarınızın yağ dengesini sağlar.Böylece saçlarınızın çabuk yağlanmasına izin vermez. Ferah kokusu güne rahatlamış olarak başlamanızı sağlar.

Saçlarınızı kaybetmek istemiyorsanız bizce bir denemenizde fayda var!

Natrumin Şampuan

Ürün Sayfası: https://www.natrumin.com.tr/magaza/

Natrumin 3’lü Set: https://www.natrumin.com.tr/urun/natrumin-3lu-set/

Sıkça Sorulan Sorular:

1-Neden rengi koyu?

İçeriğinde kakao-çikolata polifenolleri vardır.Doğal rengi korunmuştur.Boya içermez.

2-Koyu renk kalıcımıdır?

Hayır durulama ile giderilir.

3-Normal şampuanlar gibi köpürmüyor?

Doğal içeriği ve yoğun bitkisel yağ konsantrasyonu nedeniyle normal kimyasal şampuanlar gibi köpürmez.Köpük psikolojiktir.Asıl olan saçlı deri etkinliğidir.

4-Su katkısız olmasının ne avantajı var?

İçeriğinde yüksek miktarda etken madde içermesinden dolayı ilk kullanımda etki sağlar.Diğer şampuanları yıllarca kullanarak elde edeceğiniz sonuçları Natrumin de daha kısa sürede elde edersiniz.

5-Ne kadar sürede sonuç alabilirim?

İlk kullanımdan itibaren etkisini görebilirsiniz.Su katkısız etken madde oranı yüksek olmasından dolayı 1.dakikadan itibaren etkilidir.

6-Etkisi Ne kadar Sürmektedir?

Etkisi kalıcıdır, saç köklerini ve hücrelerini besler ve yeni saçların çıkmasına yardımcı olur.

7-Ürün Kaç Kullanımlıktır ?

Kullanımı Kişiden Kişiye Değişmektedir.Normal kullanımda set halinde 4 ay Boyunca Yetecektir.Şampuanın sık kullanımında (haftada 2-3 kez) 2 ay yetecektir.

8-Ürünün Yan Etkisi Var mı ?

Dermatest Laboratuarlarında “SAFETY,DERMATOLOGİC “testleri yapılmıştır. Gönül Rahatlığı İle Kullanabilirsiniz.

9-Saç artışını destekleyip,saç telini kalınlaştırır mı?

Saç büyüme hızını artırır!Saçların hızlı uzamasını ve kalınlaşmasını sağlar.(Saç telinizin kalınlığını ve boyunu kullanmadan önce ölçtürün 2 set bitirdikten sonra yine ölçtürün eğer fark göremezseniz ücreti iade!)

NOT:

1-Bu bir kellik ilacı değildir.Var olan saçlarınızın dökülmesini engeller,saç derinizi onarır ve eğer saç kökleriniz ölmediyse yeniden tüylenme başlayabilir.Hücreler ölmüş ise hiç bir şey diriltemez.(Termodinamik Kanunu)

2-Natrumin ilaç değildir günlük kullanıma da uygun saç derinizi onaracak ve koruyacak özellikte bir üründür.

3-Natrumin saç derisini onarır ve saç derisi sorunları için kullanılır

4-Natrumin deterjan içermez zaten normal şampuanlar gibi köpürmez ayrıca rengi de koyu kahverengidir. Boyar madde içermez

5-Saç ekimi yapan yerlerde yaraların iyileşmesi için Natrumin kullanılmaktadır.Yani özet olarak bu ürünün amacı saç derisini düzenlemektir.

Bu gönderiyi paylaş