Sağlıklı Saçlar İçin Bunlara Dikkat!

Sağlıklı Saçlar İçin Bunlara Dikkat!

Sağlıklı saçlar için bırakmanız gereken 10 hatalı alışkanlık:
1.Spordan sonra saçı yıkamamak
Spor esnasında saç diplerinde oluşan terin saç derine zarar vermemesini istiyorsan saçlarını yıkamalısın. Saçını yıkamadığında bu ter ve kir birikip saç köklerini tıkayabilir.
2.Isıyla şekillendiren aletleri sık kullanmak
Düzleştiriciler, maşalar, fön makinesi belki saçlarımızı kolayca şekillendirmemizi sağlıyor olabilir. Ancak sürekli kullanımda saçlarına zarar verdikleri de bir gerçek. 3.Sıcak suyla saçı yıkamak
Saçlarını sıcak suyla yıkadığın zaman saç tellerin ve saç derin kuruyabilir, saçların kırılabilir.
4.Kalıcı şekillendirme yaptırmak
Perma, Brezilya fönü gibi kalıcı şekillendirme yaptırmak saçlarının en büyük düşmanlarından.Saçlarına bu işlemleri yaptırmayı alışkanlık haline getirdiysen uzak durmanı öneririz.
5.Saçı sert taramak
Saçlarını özellikle ıslakken sert şekilde tarıyorsan en büyük hatalardan birini yapıyorsun demektir.Saçların ıslak hali en savunmasız olduğu halidir. Kırılmalar, kopmalar en çok saçların ıslakken oluşur.
6.Saçla oynamak
Ders dinlerken, çalışırken ya da tv seyrederken fark etmeden saçlarınla oynamaya başlıyorsan bu alışkanlığını da bırakman gerekiyor. Parmaklarında ve elinde olan yağ, kir sen saçlarınla oynadıkça saçlarına ulaşır.
7.Saçı aşırı yıkamak
“Saçlarımı yıkamadan duramam” diyenlerdensen saç derine zarar verdiğini söylemek zorundayız. Saç derindeki doğal yağlar, saçlarını aşırı yıkamaya başladığında yok olmaya başlar ve bu da kuruluğa neden olur
8.Sağlıksız beslenmek
Sağlıksız ve düzensiz beslenme alışkanlıkları da saçlarına zarar verebiliyor. Vücudun ihtiyacı olan besinleri alamadığında bu durum saçlarına da yansıyor ve dökülmeler, kepek, kuruluk gibi pek çok saç sorunu ortaya çıkabiliyor.
9.Yanlış tarakları kullanmak
Saçlarını tararken hangi tarakları kullanıyorsun? Mesela sık dişli taraklardan uzak durmanı öneririz. Bunun yerine saçını daima geniş dişli taraklarla taramalısın.
10.Doğru saç bakım ürünlerini kullanmamak
Doğal bir güzellik abidesi olan saçlarımızı doğal haline bırakabilmek için doğal şampuanlar kullanmanızı öneriyoruz.Natrumin Saç Bakım Ürünlerini denemenizi öneriyoruz.

Bu gönderiyi paylaş