Sık Karşılaşılan 7 Saç Sorunu ve Çözümü İçin İpuçları

Sık Karşılaşılan 7 Saç Sorunu ve Çözümü İçin İpuçları

SIK KARŞILAŞILAN 7  Saç Sorunu ve Günlük Saç Bakımı İpuçları

Sadece bir tanesine sahip olabilirsiniz veya hepsine sahip olabilirsiniz, her iki durumda da, herhangi bir büyüklükteki saç problemleri çok fazla sıkıntıya neden olur. Natrumin firması olarak kadın ve erkeklerin en sık karşılaştığı saç sorunları ve en etkili çözümleri hakkında sizler için bir çalışma gerçekleştirdik.

Bu yazımızda şunları öğreneceksiniz:

• Saç dökülmesinin ana nedeni nedir?

• Kepekten nasıl kurtulursunuz?

• Kuru saçlar için evde uygulanabilecek pratik çözümler gelir?

• Kırılmış uçları nasıl tedavi edersiniz?

• Evde kıvırcık saçlardan nasıl kurtulursunuz?

Ve dahası!

Saç Problemi #

1. Saç Dökülmesi

Saç dökülmesinin ana nedeni nedir?

Saç dökülmesinin nedenleri arasında protein ve folik asitten (B vitamini) yoksun kötü bir beslenme, kötü hijyen, hormonal dengesizlik veya stresli bir yaşam tarzı sayılabilir.

Saç dökülmesini doğal yollarla nasıl durdurabiliriz?

Saç dökülmesine karşı savaşmak için protein ve folik asit açısından zengin sağlıklı bir diyet yemek. Saç dökülmesini azaltmak için takviyeler alabilirsiniz, ancak önce bir doktora danışın. Bu işe yaramazsa, bir hormon testi yaptırın. Stresli bir yaşam sürüyorsanız, gerilimi azaltmak için basit yoga esnetmeleriyle birleştirilmiş meditasyondan daha iyi bir şey yoktur.

Natrumin Saç Bakım Şampuanı, saç dökülmesini önleme ve saç derisini onarma bakımından size yardımcı olacaktır.

Saç Sorunu #2. Kuru saç

Kuru saçın nedeni nedir?

Uygun olmayan ürünler, aşırı şampuanlama, sert su veya saç derisi durumu, kuru saçın yaygın nedenlerinden bazılarıdır.

Kuru saçları tedavi etmek için neler yapabilirsiniz?

İlk olarak, kuru saçlar için Natrumin Kuru/Normal saçlar için şampuanı kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan polifenoller ile yoğun nem tutma özelliğine sahiptir. Yanlış şampuan seçimi saç kuruluğuna neden olabilir. Çok az insan, yanlış ürünlerin kuru saçların en büyük nedeni olduğunu bilir. Ayrıca saçınızı haftada 3 defadan fazla şampuanla yıkamaktan kaçının. Sorun devam ederse, saçınızı ve saç derinizi bir Dermatoloji uzmanı tarafından kontrol ettirin. Saç bakım rutininizin bir parçası olarak kuru saçlar için iyi bir saç maskesi kullanabilirsiniz.

Saç Problemi #3. Kepek
Kepeğin ana nedeni nedir?
Kötü hijyen, kuru saç derisi veya belirli saç ürünlerine karşı hassasiyet, saç derisinde kepek oluşumunun en yaygın nedenlerinden bazılarıdır.
Kepekten nasıl kurtulursunuz?
Kepek tamamen yok olana kadar kepek önleyici Natrumin şampuan kullanarak saçınızı ve saç derinizi temiz tutun. Bir başka denenmiş ve test edilmiş kepek önleyici tedavi, kafa derinize limon suyu ve su solüsyonu ile masaj yapmaktır. Kepek için ev yapımı ilaçlara mı ihtiyacınız var? 
Saç Problemi #4. Saç Uçlarında Kırılma
Saç Uçlarında Kırılmalara ne sebep olur?
Yanlış fırçalama yöntemleri, aşırı fönleme ve düz ütüleme, kırık uçlara neden olan bazı yaygın nedenlerdir.
Kesmeden kırık uçlardan nasıl kurtulursunuz?
Yapamazsın! Her 1-2 ayda bir düzeltme, bölünmüş uçlar için en iyi saç tedavisidir. Yapabileceğiniz başka bir şey de, saçınızı şekillendirirken geniş dişli bir tarak kullanarak saç kremini eşit şekilde dağıtmaktır. Ekstra yumuşaklık için durulanmayan bir saç kremi bile kullanabilirsiniz. Kırık uçlar zayıf saçın bir işareti olduğundan, folik asit açısından zengin sağlıklı bir diyet, saç telinin en dıştaki kütikülünü güçlendirecek ve onu kırılmaya karşı koruyacaktır. Natrumin Plus Şampuan kullanarak saç tellerinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz.
Saç Problemi #5. Kaşıntılı Saç Derisi ve Yağlı Saç
Saç deriniz neden bu kadar kaşınıyor?
Kirli bir kafa derisi ve hatta alerjik reaksiyonlar, kaşıntılı bir kafa derisinin nedenlerinden bazılarıdır.
Kaşıntılı kafa derisinden nasıl kurtulursunuz?
Saçınızı haftada 2-3 kez şampuanla yıkayın. Ancak aşırı şampuanlama saç derisinin doğal yağlarını da azaltabileceğinden, saçınızın çok yağlı olduğu günlerde Natrumin kuru/normal şampuanı ve eğer saç derinizde egzama sivilce sedef seboroik dermatit vs sorunlar var ise Natrumin 4 lü/3 lü setleri  kullanabilirsiniz.
Saç Problemi #6. kıvırcık saç
Kıvırcık saçların nedeni nedir?
Uygun olmayan ürünler veya saçınızla uyumlu olmayan hava koşulları kabarmanın bazı nedenleridir.
Evde kıvırcık saçlardan nasıl kurtulursunuz?
Haftada 2-3 kez saçınızı yıkamak için soğuk su ve organik şampuanlar kullanın. Her gün yıkamaktan kaçının çünkü bu sadece saçınızı daha kuru, dolayısıyla daha kıvırcık yapar. Saçınız ıslakken geniş dişli bir tarak, kuruyken ise yaban domuzu kıllı bir fırça kullanın. Ön şampuanlama, özellikle kıvırcık saçlarınız varsa, kıvırcık saçlar için de iyi bir ipucudur.
Saç Problemi #7. Erken Saç Beyazlama
Erken saç beyazlama neden olur ?…
B12 vitamini eksikliği veya kalıtsal faktörler nedeniyle.
Takip etmeniz gereken günlük saç bakımı ipuçları…Beslenme kapsamında et, yumurta, süt veya B12 takviyeli soya gibi B12 açısından zengin gıdaları tercih ediniz. Natruminiçerdiği doğal polifenoller ile melanin dengeleme özelliği sayesinde erken beyazlama konusunda size yardımcı olacaktır.
 PARLAK SAÇLAR İÇİN DİYETİNİZE E vitamini eklemenin faydaları hakkında daha fazlasını okuyun
Saç Sorunları Üzerine Son Sözler
Tüm çözümlerden ortaya çıkan şey şudur – sağlıklı ve güzel saçlar için kişinin dengeli beslenmesi, bir fitness rejimi izlemesi ve evde saç maskeleri uygulamayı, saç elde etmeyi içeren uygun bir saç bakım rutini izlemesi gerekir. Ayrıca düzenli olarak Natrumin Saç Bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.